hledej

Zvažujete pořízení skleníku? Je nejvyšší čas, jaro je za dveřmi!

15.03.2022 Tipy, rady, inspirace LIMES

Jaro je za dveřmi a spousta z nás, nadšených zahrádkářů a zahrádkářek, už se jistě těší na novou sezónu. Ideálním řešením, jak si naši pěstitelskou sezonu prodloužit, je pořídit si skleník. Pokud o jeho zakoupení přemýšlíte, pak je nejvyšší čas se pustit do výběru.

Všichni víme, že nejlepší zelenina je ta, kterou si vypěstujeme sami. V takovém případě totiž nejlépe víme, co skutečně konzumujeme a dokážeme si naplno vychutnat jednotlivé chutě a vůně. Domácí rajčátka, papriky či bylinky jsou pro domácí pěstili a zahrádkáře dnes zkrátka naprostou samozřejmostí. Při pěstování ovšem hraje velkou roli počasí, které nejsme schopni ovlivnit, stejně tak si musíme dávat pozor na nejrůznější škůdce. Jak těmto potenciálním nepříjemnostem zabránit?

Existuje zde jednoduchá možnost, jak naše rostliny ochránit a ta se nazývá skleník. Skleník chrání rostliny před nepříznivým počasím a zlepšuje podmínky pro jejich růst. Také škůdců se ve skleníku zbavíte mnohem rychleji než na otevřené zahrádce. Proto je pěstování ve skleníku tím nejlepším možným způsobem, jak si zajistit úrodu a navíc po mnohem delší období v roce, než při otevřeném záhonu. Širokou nabídku skleníků nabízí Limes Litomyšl s.r.o., který se jejich výrobou zabývá již od roku 1991. Skleníky vyrábí z žárově pozinkovaného plechu o síle 1 a 1,5 mm. Tento materiál je dostatečně pevný a odolný vůči rozmarům našeho podnebí. Samozřejmostí je možnost zasklení skleníkovým sklem, nebo dnes tak populárním polykarbonátem.

Pokud disponujete malou zahrádku a vaše zkušenosti s pěstováním ve skleníku jsou spíš minimální, tak pro vás je určena řada skleníků Hobby. Předností těchto skleníků je jednoduchá konstrukce a montáž.

Řada skleníků Variant vám nabízí širokou paletu rozměrů a velikostí, ze kterých si svůj skleník vybere opravdu každý. Výhodou je možnost konstrukčních úprav a mnoho zajímavého příslušenství. Například přístavby ke zdi jsou u typu Variant zajímavou alternativou, pokud nemáte dostatek místa. Skleníky Variant jsou zkrátka klasikou, která vás nezklame.

Chcete-li mít na zahradě opravdu originální stavbu, tak pro vás je určena řada skleníků Primus. Tyto skleníky jsou v základním provedení lakované v barevných odstínech dle vašeho přání. Mají policový systém s možností instalace pěstebních stolů. Skleníky Primus byly vytvořeny pro ty z vás, kteří se nespokojíte s běžnou nabídkou.

Sklenínky, foliovníky ale i další komponenty pro vaše zahrádkářské potřeby nalezenete v naší kategorii zahrada, kde si můžete vybrat z opravdu široké nabídky nejrůznějších produktů.