hledej

Betonová dlažba BEST odolá i v zimním počasí

17.09.2021 Tipy, rady, inspirace BEST

Kdo by neznal namrznuté a kluzké chodníky. Aby se zamezilo nebezpečí, které ledové plochy představují, doporučuje se udržovat dlažbu bez sněhu a ledu. Použitím hrabla s gumovým lemem odstraníte sníh, aniž by došlo k poškození povrchu dlažby. Nemusíte se bát ani běžně dostupné posypové soli. Sůl dlažbě neublíží, výrobky od společnosti BEST jsou odolné vůči chemickým rozmrazovacím látkám. Veškeré prvky určené pro komunikace a chodníky jsou vyráběny v nejvyšší třídě odolnost XF4. 

Základem prvotřídních výrobků značky BEST jsou vynikající suroviny, optimální poměr ingrediencí a jedinečná receptura. Nejen dlažební kostky, ale i ostatní betonové výrobky této značky, jsou pod neustálou kontrolou a v souladu s harmonizovanými evropskými normami. Veškeré předpisy jsou splněny, některé i výrazně překročeny. Například mají vůči povětrnostním podmínkám 20× vyšší odolnost, než nařizuje norma.

Normy ČSN EN 1338 a 1339 předepisují testování odolnosti výrobků proti povětrnostním vlivům tzv. metodou D, kdy nesmí být úbytek betonu po 28 zmrazovacích cyklech vyšší než 1.000 g/m2. BEST testuje své dlažby tzv. metodou A s vyšším počtem cyklů  – 100, kdy stále musí dodržet stejný váhový úbytek, tzn. maximálně 1.000 g/m2. Zcela dobrovolně tak plní 4x tvrdší normy, což znamená, že zákazníkům dodává výrobky 4x kvalitnější, než požadují české normy.

Společnost BEST si za kvalitou výrobků opravdu stojí, a proto poskytuje záruku 20 let. Beton zraje a naopak časem jeho pevnost zesílí. Proto i dlažba stará 30 let stále plní svou funkci.

Betonová dlažba

Venkovní podlahy