hledej

Flexibilní gumová dlažba, kterou ocení zejména děti a rodiče, kutilové i sportovci

28.06.2021 Tipy, rady, inspirace Gutta

Víte, co vznikne, když se ekologicky zlikvidují pneumatiky? Bezpečná a zdravotně nezávadná pryžová dlažba vhodná na dětská hřiště, na zahrady pod klouzačky a houpačky, do dílen i cvičebních prostor. Gumovou dlažbu lze totiž použít všude tam, kde chcete nebo potřebujete mít pohodlný, neklouzavý povrch. 

V interiéru chrání podlahu a zároveň poskytuje tepelnou izolaci, což ocení zejména kutilové ve svých dílnách a sportovci v domácích i profi tělocvičnách.

Ve venkovních prostorech, na které se v následujících řádcích zaměříme, má nejčastější využití při realizaci dětských hřišť – ať už na veřejných místech nebo na soukromých zahradách. Bezpečí dětí by mělo být v obou případech na prvním místě. Gumové dlaždice po pokládce vytvoří souvislý a jednotný povrch, který je výborným prostředkem pro zmírnění pádu a prevencí před zraněním. 

Máte-li v plánu dětem dopřát bezpečný a příjemný pobyt na zahradě, pryžové dlaždice k tomu výrazně přispějí. Navíc tuto dlažbu děti milují. Je pohodlná pro chůzi i na sezení při hraní, děti se nemusí bát, že si při pádu rozbijí koleno nebo hlavu. Porézní struktura a odtokové kanály ve spodní části dlaždic zajišťují téměř okamžitý odvod vody v případě deště. Díky tomuto efektu je povrch dlaždic chvíli po dešti zase suchý a děti se mohou vrátit ke svým aktivitám bez obav, že uklouznou nebo budou špinavé od bláta. I další důvody pro použití této dlažby jsou praktické – pod houpačkami a dalšími herními prvky se po čase téměř vždy vytvoří díry a následně kaluže a bláto. Při použití gumových dlaždic se však ani jeden tento problém neprojeví. Gumová dlažba se navíc velmi snadno čistí. A ani samotná pokládka není nijak náročná.

Tuto dlažbu oceníte i v případě, že jste majitelem psa, který vyběhává cestičku kolem plotu nebo jinde na zahradě. Tento namáhaný prostor můžete vydláždit pryžovými dlaždicemi a nemusíte mít vrásky z ,,oraniště,,. Na závěr doplníme, že mimo výše zmíněných aplikací lze pomocí gumových dlaždic vytvořit i praktickou zahradní cestičku, chodník ve skleníku, podlážku na balkóně nebo protiskluzovou a odolnou dlažbu kolem bazénu. 

Kromě bezpečnosti, estetiky a praktičnosti splňuje gumová dlažba také ekologické hledisko – je vyrobena z recyklovaných pneumatik, takže jejím nákupem přispějete k šetření životního prostředí.

Zdroj: GUTTA

Dětské hřiště

Gumová dlažba